• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Наші здобутки

Наші здобутки

У 2012 – 2013 н .році педагогами училища продовжувалась робота по впровадженню в навчальний процес училища системи дистанційного навчання. Членами творчої групи були створені та успішно застосовуються уроки для дистанційної форми навчання з загальнотехнічної та спеціальної підготовки.

Банк електронних засобів навчання училища поповнився у 2012 – 2013 н.р. електронним словником «Геометрія» з професійним спрямуванням (автор – Лещенко А.А.), електронним посібником «Астрономія» (автор – викладач вищої категорії Шорохова О.А.).

Впродовж 2009-2012 років в училищі здійснювалась експериментальна перевірка поточних та кінцевих результатів науково-експериментального дослідження теми «Використання кейс-технологій при викладанні спецдисциплін в ПТНЗ аграрного профілю», які включали науково-методичне забезпечення навчально-виробничого процесу професійної підготовки кваліфікованих робітників з професії «тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва» та методики його реалізації.

В діяльність педагогічного колективу було впроваджено:

- теоретичне обґрунтування використання кейс-технологій в професійно-технічній освіті;

- методичні рекомендації щодо створення кейсів та їх вирішення;

- методичні матеріали для проведення семінарів та тренінгових занять для педагогічних працівників ПТНЗ, які зацікавлені у інноваційних змінах системи професійно-технічної освіти України;

- дидактичні комплекси із застосуванням кейс-методу;

- навчальні кейси з предметів загальнопрофесійної, професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки.

В результаті педагогічного експерименту зросла методична компетентність педагогів професійного навчання та їх готовність до інноваційної діяльності; відбулися зміни у підходах до методики викладання та техніки підготовки педагогів до занять; відбулося наближення теорії до практики у викладанні основ наук; навчальний процес у експериментальній групі був організований за інноваційними методами навчання; відбулося підвищення вмотивованості навчання учнів через усвідомлення, що кейс-технології допоможуть їм вирішувати будь-які проблеми у подальшій професійній діяльності; більш позитивного характеру набула оцінка роботодавців щодо рівня професійної компетентності випускників училища.

Протягом другого семестру 2012-2013 н.р. в училищі розпочалась робота по створенню віртуального методичного кабінету з метою підвищення ефективності методичної роботи та професійної компетентності педагогів.

У жовтні 2012 року творчі педагоги училища представили свої здобутки на міжнародній виставці «Інноватика в сучасній освіті 2012» у номінації «Упровадження інновацій у діяльність навчальних закладів ПТО», здобули перше місце , отримали Золоту медаль лауреата конкурсу та були нагороджені грамотою за вагомий внесок у розвиток педагогічної науки.

У квітні 2013 року на обласну виставку-презентацію «Інноваційні підходи навчальних закладів ПТО області з формування професійної компетентності кваліфікованих робітників у сучасному освітньому середовищі» були представлені та визнані кращими наступні методичні доробки:

-Науково-виставкова діяльність педагогічного колективу ПТУ №74 як засіб осучаснення змісту підготовки фахівців для агробізнесу.(автори Волобуєва О.О., Юрченко Т.М.)

- Досвід ПТУ №74 з формування особистості нового суспільства через запровадження програми корпоративного виховання учнівської молоді.(автори Ваврик С.В., Смішко О.В., Крячок Т.Ю., Шевченко Н.Р., Бараннік О.В.)

Творчі здобутки педагогічного колективу училища протягом останніх років були відзначені на обласному, всеукраїнському та міжнародному рівнях.

Так у 2008 році в рамках роботи у міжнародному проекті TACIS, як одне з пілотних училищ, ПТУ № 74 взяло участь у міжнародній ярмарці сільгоспвиробників в місті Плауен (Німеччина) та отримало диплом учасника.

У 2009 році на обласній ярмарці інноваційних технологій професійно – технічної освіти училище вибороло 1 місце у номінації «Участь у міжнародних проектах» за розробку посібника з методики створення кейсів для ПТНЗ та прикладів кейсів з різних дисциплін.

У 2010 році на обласній виставці «Профтехосвіта Дніпропетровщини 2010» в номінації «Електронні засоби навчання» був відзначений електронний посібник з предмету «Агротехнологія» «Інтенсивна технологія вирощування сільськогосподарських культур»,автором якого є викладач агротехнології Голик Юрій Олександрович.

У 2011 році участь педагогів – новаторів училища у номінації «Інноваційні педагогічні системи та особистісно – орієнтовані технології навчально – виробничого процесу обласної виставки «Формування цілісної регіональної системи педагогічних та навчально – виробничих інновацій професійно – технічної освіти» удостоєна перемоги за роботу : «Дистанційне навчання та інноваційна педагогічна система підготовки робітничих кадрів».

Міжнародна Виставка «Інноватика в сучасній освіті 2011» принесла колективу училища перемогу у номінації «Інновації у використанні інформаційно - комунікаційних технологій в освітньому процесі, диплом та золоту медаль лауреата конкурсу.

У лютому 2012 року методична служба училища планує взяти участь у ХV ювілейній Міжнародній виставці «Сучасна освіта в Україні – 2012» з новими напрацюваннями:

· використання інтерактивного Internet сайту для науково – методичної роботи педагогічного колективу;

· організація навчання математики на основі інформаційно – комунікативних технологій навчання;

· «Віртуальний клас» як сучасна інноваційна форма навчання.

Крім цього, педагогічні працівники активно беруть участь у проведенні семінарів – практикумів обласного рівня, де діляться власними методичними здобутками з предметів, які викладають, наприклад:

- Шевченко Надія Русланівна – викладач охорони праці, спеціаліст першої категорії – методика створення електронного посібника з охорони праці з галузевим спрямуванням.

- Письменна Людмила Андріївна – викладач спецпредметів, спеціаліст першої категорії – застосування проектних методів при організації навчання професії «Кухар, кондитер».

- Шорохова Олександра Анатоліївна – викладач фізики, астрономії, спеціаліст вищої категорії, викладач – методист – організація навчання у дистанційній формі.

Незважаючи на певні здобутки в галузі інноваційних освітніх технологій, педагогічний колектив училища на чолі з методичною службою продовжують рухатись вперед, постійно перебуваючи у творчому пошуку.

Кiлькiсть переглядiв: 658

Коментарi